Черноморец надви Левски в контрола

За носителя на Купата на България двубоят бе генерална репетиция за битката за Суперкупата на страната

Левски
Снимка: Facebook: Basketball Club Levski
19:52, 25.09.2023
Чете се за: 02:07 мин.

Баскетболният отбор на Черноморец победи Левски със 72:70 (16:19, 17:11, 17:21, 22:19) в контролна среща, играна в зала "Триадица" в София. Двата тима се готвят за началото на новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

За носителя на Купата на България Левски двубоят бе генерална репетиция за битката за Суперкупата на страната срещу шампиона Балкан на 1 октомври в Ботевград. Сред публиката в залата бе и старши треньорът на Балкан Петър Златанович в компанията на помощника си Васил Христов.

Баскетболистите на Левски започнаха по-добре и поведоха с 19:16 след първата четвърт. Гостите изравниха в началото на втората част и в следващите 3 минути обърнаха до 26:21 в своя полза. Оспорваната игра продължи, "сините" за кратко пак излязоха напред след серия от 6:0 при 27:26, но Черноморец си върна водачеството и на почивката имаше аванс от 33:30.

Последва равностойна трета четвърт, в която двата тима си разменяха водачеството, а преди последните 10 минути Левски водеше с 51:50. Домакините вдеха 6 точки преднина при 60:54, но бургазлии бързо изравниха за 60:60 шест минути преди финала на мача. Черноморец водеше с 4 точки - 67:63 при оставащи по-малко от три минути и не изпусна инициативата до края.

Най-резултатен за победителите бе Травис МакКонико с 20 точки, а за Левски Алекс Симеонов, който към момента носи екипа на "сините", завърши с 14 точки.

Христо Захариев пропусна срещата за Черноморец заради травма на глезена.

Чете се за: 01:25 мин.
Испания спечели европейското първенство по футбол за девойки до 17 г.
20:05, 18.05.2024
ЦСКА и Крумовград поделиха точките в голово равенство
19:44, 18.05.2024
Чете се за: 01:57 мин.
Никола Цолов завърши 13-и в спринта от Формула 3 на пистата "Имола"
19:33, 18.05.2024
Чете се за: 01:07 мин.
Макс Верстапен изравни рекорд на Аертон Сена от осем поредни спечелени полпозишъна във Формула 1
19:12, 18.05.2024
Чете се за: 02:37 мин.
България спечели първи гейм в Лигата на нациите при жените, но отстъпи на Франция
19:04, 18.05.2024