ЦСКА нанесе първа загуба на Черно море от септември и се откъсна пред "моряците"

16:19, 12.12.2021
цска нанесе първа загуба черно море септември откъсна моряците

Отборът на ЦСКА спечели с 2:0 домакинството си на Черно море и по този начин сложи край на серията на "моряците" без загуба в първенството, която продължи три месеца.

На стадион "Българска армия" "червените" откриха резултата след 20 минути игра, когато удар на Йоан Баи бе отразен от Иван Дюлгеров, но отскочилата топка обаче рикошира в тялото на Мартин Дичев и влезе в мрежата на варненци за 1:0.

В края на първата част домакините удвоиха своя аванс, като точен беше Жорди Кайседо, който реализира с глава след подаване на Йоан Баи.

Ситуацията бе обстойно преразгледане от системата ВАР, но след близо триминутно чакане голът беше признат.

През второто полувреме резултатът остана непроменен, като по този начин ЦСКА вече имат четири точки аванс пред Черно море в класирането, като "червените" имат и два мача по-малко.