ЦСКА победи Шумен с 79:58 и записа четвърта поредна победа в НБЛ

ЦСКА спечели последния си мач от сезона в НБЛ за 2022 г., записвайки четвърта поредна победа.
Снимка: start-photo.bg
19:53, 28.12.2022
Чете се за: 02:15 мин.

ЦСКА спечели последния си мач от сезона в НБЛ за 2022 г., записвайки четвърта поредна победа. "Червените" надиграха в новата си зала тима на Шумен с 79:58. Гостите имаха малка преднина на почивката - 34:29, но след това не успяха да се противопоставят на домакините, които успяха бързо да изравнят и да поведат след третата четвърт с 9 точки. В последната част на двубоя Шумен продължи да бъде догонващия тим. Отборът на Росен Барчовски отбеляза 23 точки срещу 11 за гостите. Така ЦСКА постигна седмата си победа от 12 мача от началото на сезона и заема четвъртото място във временното класиране.

Най-много точки за ЦСКА записа Зейн Ноулс - 20 точки. Американският център добави и 9 борби в актива си. Другият американец в редиците на домакините Дерил Оуенс реализира 15 точки, 11 борби и 6 асистенции, записвайки дабъл-дабъл.

Алекс Симеонов отбеляза 12 точки и 8 борби. За гостите най-резултатен бе Николай Георгиев със своите 18 точки. Той направи дабъл-дабъл след 11 борби на сметката си, макар да не бе в стартовата петица.
Георги Кендеров завърши с 12 точки. С 11 за Шумен се отличи Адриан Секулов, който добави и 8 борби.

ЧЕТЕТЕ ОЩЕ:

Академик Пловдив записа втора поредна победа в НБЛ, след като в 13-ия кръг от редовния сезон се наложи като домакин над Черноморец с 87:82.

Рилски спортист завърши годината без загуба в НБЛ след успех над шампиона Балкан

Пирот се възстановява бавно след влаковата катастрофа
Баскетболистите на Левски загубиха от украинския Будилевник с 67:95 в последния си мач за 2022 г.