Деца от Бургас станаха лекари и медицински сестри за един ден. В детската болница „Света Анастасия“ 50 деца от детска градина „Звездица-Зорница“ лекуваха плюшени играчки по повод Световния ден на сестринството.
Облечени в специални униформи, децата преглеждаха плюшени играчки, правеха инхалации, използваха ехограф и рентген.
Идеята на инициативата е децата да научат повече за работата на медицинските сестри и да не се страхуват от болници и лекари. Накрая всички участници получиха дипломи за малък помощник на медицинските сестри.
Осигуровките на държавните служители ще бъдат обсъдени на заседание на Тристранния съвет
Председателят на парламента Михаела Доцова ще открие 13-та пленарна сесия на Процеса на сътрудничество в Югоизточна Европа
Казусът „Баба Алино“: Невзоров в България, разпитан и с твърдения за невинност (ОБЗОР)