Девойките завършиха на осмо място на Европейското по баскетбол в София

лъвиците победиха украйна старта евробаскет 2022 девойки години
Снимка: БФ Баскетбол
15:46, 07.08.2022
Чете се за: 01:42 мин.

Националният отбор по баскетбол за девойки до 18-годишна възраст на България се класира на осмо място в крайното класиране на европейското първенство в Дивизия B, което завърши днес в София.

В последния си мач в столичната зала „Универсиада“ тимът ни отстъпи на Румъния с 65:72 точки. Българките водеха с 16 точки в хода на срещата, но допуснаха обрат след слаба последна част.

Деница Манолова бе над всички за България с 23 точки и 16 борби. Дабъл-дабъл има и Маргарита Иванова – 13 точки и 16 борби, а Гергана Цекова завърши с 10 точки.

Така тимът ни завърши с две победи и четири загуби, включително две от отборите финалисти в турнира – Португалия и Словения.

Отборът ни обаче е един от най-младите в турнира, като две от водещите му фигури във всички индивидуални показатели – Деница Манолова и Моника Борисова нямат навършени 16 години. Двете се очаква да покажат класата си още повече на предстоящото Европейско първенство за момичета до 16 години в Подгорица.