Останалите български представители днес отпаднаха още в първия кръг.
Дея Пеева донесе първи медал за България, след като завоюва бронз в категория до 46 килограма на европейското първенство по олимпийско таекуондо за юноши и девойки в Егъл (Швейцария).
Състезателката на клуб Класа победи в първата среща представителката на Босна и Херцеговина Лаура Куячич, а във втората се наложи над Хумай Дадашова (Азербайджан). На полуфинала българката загуби от хърватката София Хинич.
Останалите български представители днес отпаднаха още в първия кръг. В категория 42 кг при девойките Доротея Димитрова претърпя поражение от Дамла Нур Йълмаз (Турция). При юношите в категория 45 кг Николай Николаев отстъпи пред Мигел Перейра (Германия), при 48-килограмовите Мартин Евтимов на успя да преодолее Николо Севагян (Италия), а категория 51 кг Александър Петров отстъпи пред Тобиаш Орач (Полша).
Повече за Дея Пеева можете да научите от участието й в предаването "Аз съм".
Световната гимнастика въведе по-строги правила за поведението на почетната стълбичка
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"
Иван Иванов: Твърденията на министър Шишков за пътното строителство са абсолютно неверни
Червен код за опасни жеги: Европа ври, кипи и гори – каква е причината?