14:40, 18.02.2018
Чете се за: 00:49 мин.
Тенис
димитров федерер спорят титлата ротердам видео

Двукратният шампион Роджър Федерер (Швейцария) се класира за финала на турнира по тенис на твърди кортове в зала в холандския град Ротердам с награден фонд 2 милиона евро.

Поставеният под номер 1 Федерер спечели с 6:3, 7:6(3) за 84 минути срещу италианеца Андреас Сепи, който влезе в основната схема като "щастлив губещ" от квалификациите.

След размяна на ранни пробиви 36-годишният швейцарец взе четири поредни гейма, за да спечели първия сет.

Втората част вървеше равностойно, като 33-годишният италианец, 81-и в световната ранглиста, сервираше солидно и стигне до тайбрек. В него победителят в турнира през 2005 и 2012 година показа по-голямата си класа. Той дръпна с 5:1 и нямаше проблеми да запише 14-а победа в 15 мача срещу Сепи.

Маестрото, който вече си осигури завръщане на първото място в световната ранглиста от понеделник, ще спори за трофея утре срещу поставения под номер 2 българин Григор Димитров, който по-рано днес елиминира Давид Гофен с 6:3, 0:1 и отказване на белгиеца заради нараняване на окото.

Роджър има шест победи в шест мача срещу хасковлията. Двамата за последно играха на осминафиналите на "Уимбълдън" през миналия сезон, когато швейцарецът триумфира категорично с 6:4, 6:2, 6:4.

Федерер, който през миналия месец спечели рекордна 20-а титла от Големия шлем на Откритото първенство на Австралия, няма нито една загуба в 15 мача от началото на сезона, в това число и в четирите победи на сингъл при трофея на Швейцария в турнира за смесени отбори "Хопман Къп".

Чете се за: 00:42 мин.
Екатерина Александрова мина и през Пегула, за да оформи полуфиналното каре в Маями
09:29, 28.03.2024
Чете се за: 02:27 мин.
Илиан Радулов загуби в първия кръг на сингъл в Тарагона, Антъни Генов ще доиграе мача си на двойки днес
09:02, 28.03.2024
Изабелла Шиникова потегли с успехи на сингъл и на двойки на турнир в Монастир
08:42, 28.03.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Григор Димитров излиза срещу Карлос Алкарас в четвъртфинален сблъсък на Мастърса в Маями в ранните часове на петък
Чете се за: 02:32 мин.
Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели сребърен медал на финала на три топки и две въжета в Москва