Димо Кръстев и Фиорентина спечелиха Суперкупата на Италия до 19 г.

10:42, 26.01.2023
Чете се за: 01:17 мин.
Димо Кръстев
Снимка: БНТ

Отборът на Фиорентина до 19 г. победи този на Интер с 2:1 във финала за Суперкупата на Италия при Примаверите. В състава на победителите титуляр бе Димо Кръстев, докато за "нерадзурите" от първата минута игра Никола Илиев.

Лоренцо Аматучи откри резултата на „Стадио Британео“ в Монца с гол от пряк свободен удар в 11-ата минута. Томазо Берти удвои аванса на виолетовите след пробив и удар от вътрешността на наказателното поле.

Появилият се на почивката Енох Овусу намали пасива на символичните домакини с плътен изстрел извън наказателното поле в далечния ъгъл на противниковата врата.

Димо Кръстев получи травма в края на двубоя и бе заменен от Пиетро Комуцо, а в заключителните минути дясната греда спаси отбора от Милано от трети гол.