Домакинска издънка срещу Жирона отдалечи Реал Сосиедад от третото мято в Ла Лига

домакинска издънка жирона отдалечи реал сосиедад третото мято лига
17:49, 13.05.2023
Чете се за: 01:35 мин.

Отборите на Реал Сосиедад и Жирона направиха равенство 2:2 в среща от 34-ия кръг на испанската Ла Лига.

Домакините започнаха по отличен начин, след като Микел Оярсабал откри резултата още в 5-та минута от дузпа. Ветеранът Давид Силва покачи на 2:0, но още до почивката гостите се добраха до равенство след точните интервенции на Ян Коуто и Кристиан Стуани. В края на второто полувреме Ориол Ромеу остави каталунците в намален състав, но въпреки това Сосиедад не успя да се възползва от численото си превъзходство на терена и мачът завърши при равен резултат.

В класирането Реал остава четвърти с 62 точки, на осем пред петия Виляреал, който посреща Атлетик Билбао по-късно тази вечер, докато Жирона пропусна да се доближи до шестия Бетис, като е на четири пункта от тима на Мануел Пелегрини, който тепърва ще играе своя двубой.

В следващия кръг Жирона приема Виляреал, докато Реал Сосиедад гостува на лидера в класирането Барселона.