19:10, 21.10.2024
Чете се за: 02:32 мин.
силен везенков олимпиакос издържа истанбул
Снимка: Olympiacos B.C./Facebook

Александър Везенков и Олимпиакос фиксираха трети пореден триумф от началото на сезона в елита на Гърция. Българинът и неговите съотборници ликуват при визитата си на Кардица след 77:61 в мач от третия кръг.

Това се оkаза достатъчно за селекцията на Йоргос Барцоас да събере пълен актив от три победи и да остане сред непобедените отбори в елита на южната ни съседка.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Olympiacos B.C. (@olympiacosbc)

Началните минути предложиха известна доза интрига, но впоследствие нещата си дойдоха на мястото и гостите се пребориха за разлика от 5 точки в края на дебютния период. „Червено-белите“ включиха на друга скорост в хода на следващата десетка и двуцифрената разлика вече бе факт, за да се приберат в съблекалнята при 46:28.

Домакините не се предадоха и на старта на третата част редуцираха до голяма степен своето изоставане, но тимът от Пирея взе мерки и си върна спокойствието, стигайки до 16-точков аванс след 30 минути игрово време.В заключителната четвърт участникът в Евролигата удържа нов домакински щурм и довърши започнатото.

Везенков бе селектиран в стартовата петица и демонстрира част от класата си, за да осигури победата на "червено-белите". Българският национал се погрижи да спре домакинския подем през второто полувреме и влезе в ролята на реализатор №1 за тима от Пирея. Крилото остави на сметката си 20 точки, 2 борби и откраднати топки за 19 минути, в които задържа на паркета. При стрелбата си той бе почти перфектен - 6/7 от средна дистанция, 1/2 отвъд дъгата и 5/5 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Никола Милутинов се завърна за участника от Еролигата, отчитайки се с 12 точки и 5 борби. Алек Питърс и Янулис Ларендзакис се разписаха с по 11 точки.

Мат Люис бе над всички за домакините със 17 точки, 5 борби и 5 успешни стрелби от далечна дистанция.

В следващия кръг на 27 октомври (неделя) Везенков и компания ще домакинстват на вечния си съперник - Панатинайкос.

В борба за гласове: Тръмп сервира пържени картофки, Стиви Уондър поздрави Харис за рождения ѝ ден