Едмънтън записа осма поредна победа след успех над Чикаго

Сам Гание завърши с гол и асистенция

Едмънтън - Чикаго
10:45, 13.12.2023

Едмънтън надделя над гостуващия Чикаго с 4:1 и постигна осма поредна победа в Националната хокейна лига. Сам Гание завърши с гол и асистенция, Райън-Нюджънт Хопкинс, Леон Драйзайтл и Зак Хайман също се разписаха, а капитанът Конър МакДейвид и Еван Бушар добавиха по две асистенции.

Избраният под номер 1 в драфта на новаците през миналото лято Конър Бедард даде аванс на Чикаго с 12-ия си гол за сезона в 3:21 минута на двубоя, но неговият отбор допусна обрат, а с това и седмо последователно поражение като гост.

Лукас Реймонд и Микаел Расмусен се отличиха с по гол и асистенция, а Детройт спечели гостуването си на Сейнт Луис с 6:4. Вратарят Виле Хусо имаше важна роля за успеха с 33 спасявания.

Кевин Хейнс вкара два пъти, но домакините допуснаха обрат от 4:3 с три попадения в последната третина, а с това и четвърта поредна загуба, като след срещата старши треньорът им Крейг Берюб беше уволнен.