Емил Стоилов се отличи с 15 точки, но Менорка допусна поражение в LEB Orо

Поражението е 11-о за Менорка от началото на сезона.

емил стоилов менорка играят промоция второто ниво испанския баскетбол
12:23, 23.12.2023

Емил Стоилов се представи на ниво, но неговият клубен тим Менорка загуби като гост на Кантабрия със 77:95 (13:24, 17:30, 16:18, 31:23) в мач от 14-ия кръг от втора дивизия в първенството на Испания по баскетбол за мъже - LEB Orо.

Българският национал влезе като резерва, но изигра силен мач и беше втори по резултатност за своя тим с 15 точки. Той добави 6 борби и 2 отнети топки за 25 минути на игрището.

От неговите съотборници Омар Кабир Ло вкара 18 точки, а за Кантабрия със 17 завърши Спенсър Филип Литълсън.

Поражението беше 11-о за Менорка от началото на сезона, като отборът има и три победи, заемайки предпоследната, 17-а позиция във временното класиране.

В следващия кръг Менорка ще бъде домакин на Касерес на 30 декември.

Земетресение от 3 по Рихтер край Банско
Александър Донски отпадна на четвъртфиналите на сингъл, по-късно ще играе финал на двойки на тенис турнир в Монастир