ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

ЕС финализира споразумението за предоставяне на боеприпаси за Украйна

Чете се за: 01:02 мин.
По света
Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Слушай новината

Европейският съюз финализира споразумение за съвместно предоставяне на боеприпаси за Украйна и за попълване резервите на страните членки. Това съобщава европейското издание Политико, цитирайки проектоспоразумението.

В него са описани два основни компонента - първо Евросъюзът отпуска 1 милиарда евро за частично финансирани на държавите, които незабавно могат да предоставят на Киев боеприпаси.

Вторият компонент също предвижда отпускане на 1 милиарда евро за съвместни покупки на страните членки на новопроизведени боеприпаси. Така ще могат да се договорят по-големи количества на по-ниска цена.

Посланиците на държавите-членки днес обсъждат проектоспоразумението и се очаква то да бъде окончателно одобрено на срещата на върха следващата седмица.

Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?