Фенербахче се наложи над Олимпиакос и изпрати серията в пети мач

22:41, 05.05.2023
Чете се за: 01:42 мин.
Отборът на Олимпиакос, с българина Александър Везенков състава, победи лидера в баскетболната Евролига Фенербахче с 94:67

Фенербахче победи Олимпиакос със 73:69 в четвъртия мач от четвъртфиналната серия в плейофите на Евролигата. "Жълто-черните" изравниха серията, като резултатът е 2:2 победи.

Българският национал Александър Везенков бе титуляр за гръцкия гранд и се отчете с 2 точки, 4 борби, 2 асистенции и 2 отнети топки за 30 минути на терена. Везенков не успя да отбележи тройка след 5 безуспешни опита.

Домакините извоюваха преднина от точка след първите 10 минути на двубоя, но на почивката гостите водеха с точка след 33:32.

След паузата възпитаниците на Георгос Барцокас контролираха играта, но играчите на Димитрис Итудис осъществиха серия от 10 поредни точки, за да се върнат водачеството. Най-резултатната част и за двата тима дойде в края на мача. "Фенерите" отбелязаха 25 точки срещу 20 за Александър Везенков и компания и заслужено се поздравиха с победата.

В хода на двубоя водачеството се размени цели 11 пъти.

Най-резултатен в зала "Юлкер" в Истанбул бе Шакийл Маккисик с 20 точки. За победителите Дишон Пиер отбеляза 17 пункта, а бившият играч на "червено-белите" Тайлър Дорси добави 16.

Двубой №5 от серията е в Пирея на 9 май, вторник.

Димитър Ангелов: През целия сезон играхме доста приличен баскетбол