фиорентина играе лигата конференциите вместо наказания ювентус
14:02, 31.07.2023
Чете се за: 01:07 мин.

Фиорентина ще участва в Лигата на конференциите сезон 2023/24, съобщиха от пресслужбата на клуба. "Виолетовите" заменят в списъка с участници Ювентус, който миналата седмица бе изваден от евротурнирите с решение на УЕФА заради финансови нарушения.

Миналия сезон Ювентус завърши на 7-мо място в класирането на Серия А и трябваше да играе в Лигата на конференциите. Заради нарушения обаче "бианконерите" бяха изключени от европейските състезания за една година и глобени с 20 милиона евро.

Фиорентина завърши сезона в италианското първенство на осмо място. През миналия сезон "виолетовите" стигнаха до финала на Лигата на конференциите, но загубиха в спора за трофея от Уест Хям.