Фиорентина ще участва в Лигата на конференциите сезон 2023/24, съобщиха от пресслужбата на клуба. "Виолетовите" заменят в списъка с участници Ювентус, който миналата седмица бе изваден от евротурнирите с решение на УЕФА заради финансови нарушения.
Миналия сезон Ювентус завърши на 7-мо място в класирането на Серия А и трябваше да играе в Лигата на конференциите. Заради нарушения обаче "бианконерите" бяха изключени от европейските състезания за една година и глобени с 20 милиона евро.
Фиорентина завърши сезона в италианското първенство на осмо място. През миналия сезон "виолетовите" стигнаха до финала на Лигата на конференциите, но загубиха в спора за трофея от Уест Хям.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Лудогорец не отстъпва за Петър Станич, Олимпиакос трябва да плати 10 милиона евро
Смъртен случай и осем пострадали фенове след мача на Йордания на Мондиал 2026
Иван Шишков за пътната инфраструктура: На картата на България липсват много пътни трасета
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско