Франция и Англия с победи в квалификациите за Евро 2024 (ОБЗОР)

франция срещна затруднения наложи гибралтар квалификация евро 2024
09:17, 17.06.2023
Чете се за: 02:32 мин.

В петък вечер се изиграха 12 мача от третия кръг на квалификациите за европейското първенство по футбол през 2024 година.

В група B Франция разгроми Гибралтар като гост с 3:0, а Гърция се наложи над Ирландия с 2:1.

Във временното класиране "петлите" имат актив от 9 точки и са на първата позиция. Гърция е с 6 и мач по-малко, Нидерландия е с актив от 3 точки, като също има мач по-малко. Четвъртата и петата позиция са съответно за Ирландия и Гибралтар.

В Група C Англия бе безапелационна и записа категоричен успех като гост на Малта с 4:0, Украйна също надви при гостуването си Северна Македония с 3:2.

В подреждането в групата лидер е Англия с 9 точки. Следват тимовете на Украйна, Италия и Северна Македония с по 3 и мач по-малко, на дъното е Малта с 0 точки.

В група D Латвия загуби домакинството си от Турция с 2:3, а Уелс допусна поражение у дома от Армения с 2:4.

Класирането в групата е следното - Турция е водач с 6 точки, Хърватия с 4 и мач по-малко, Уелс също има 4 точки, Армения е с 3 и мач по-малко, Латвия все още няма точки и също е с мач по-малко.

В група H Дания измъкна минимален успех над Северна Ирландия с 1:0, Сан Марино бе надигран у дома от Казахстан с 0:3, Финландия надделя над Словения с 2:0.

В класирането Дания е лидер с 6 точки, следват Казахстан, Финландия и Словения, и трите отбора са с по 6 точки, Северна Ирландия е пети с 3, на дъното е Сан Марино с 0.

В група I Швейцария надви Андора като гост с 2:1, Беларус загуби домакинството си на Израел с 1:2, Косово и Румъния завършиха 0:0.

В подреждането лидер е Швейцария с 9 точки, втората позиция е за Румъния с 7, трети е тимът на Израел с 4, Косово е на четвърто място с 3, Андора е на петата позиция с 1 точка, на дъното е Беларус с 0.

Над 8 млн. туристи очакват по Черноморието ни, самолетните билети са с 30% по-скъпи
Две шествия: София Прайд и Поход за семейството ще се проведат в столицата