Франция победи Бразилия с 2:1 в мач от груповата фаза на световното първенство по футбол за жени

франция победи бразилия мач груповата фаза световното първенство футбол жени
15:14, 29.07.2023
Чете се за: 02:05 мин.

Франция записа първата си победа на световното първенство по футбол за жени. Момичетата на Ерве Ренар победиха с 2:1 тима на Бразилия в двубой от група F в Бризбън, който БНТ 2 излъчи пряко.

Това е пети пореден успех за “сините” срещу този съперник, от който нямат загуба в последните 11 срещи помежду им.

Съставът на Ренар заслужено спечели двубоя, след като отправи почти два пъти повече удари по посока на противниковата врата. Той поведе в 17-ата минута, когато Сакина Каршауи центрира към Кадидиату Диани, а тя с глава насочи топката към Южени Льо Сомер, която пък също с глава я прати в мрежата.

“Селесао” успя да възстанови равенството в 58-ата минута. Тогава Керолин опита удар, при който топката се спря в Дебиня, но именно нападателката успя да се разпише със своя шут. Французойките все пак стигнаха до победно попадение, след като в 83-тата минута Уенди Ренар беше точна с глава при центриране от корнер.
Така Франция поведе в групата с актив от 4 точки след успеха днес и равенството с Ямайка, а Бразилия е на второ място с 3. По-късно днес е мачът между третия Ямайка и четвъртия Панама.

Утре от 12:20 ч. БНТ 2 ще излъчи срещата Германия – Колумбия на живо от Сидни.

"БНТ зад кадър": Татяна Тасева: Мечтата ми е в "Референдум" министърът на финансите или премиерът да застанат срещу пенсионер и да разговарят с него