Футболните национали до 18 г. спечелиха първата си контрола срещу Австрия

Българският национален отбор по футбол за юноши до 18 години
Снимка: Startphoto.bg
18:54, 15.06.2023

Българският национален отбор по футбол за юноши до 18 години спечели първия от общо два приятелски мача срещу връстниците си от Австрия. Двубоят завърши 1:0 и бе игран само едно полувреме на базата на Българския футболен съюз в "Бояна", тъй като проливният дъжд не позволи на младоците да излязат на терена за втората част.

Единственото попадение отбеляза талантът на Ботев Пловдив Константин Павлов в 21-та минута. Нападателят се възползва от груба грешка на вратаря Кенан Юсич, който изпусна топката при центриране.

Главен съдия на приятелския мач бе Християна Гутева, а от трибуните двубоя проследиха президентът на Славия (София) Венцеслав Стефанов, новият треньор на Янтра (Габрово) Антони Здравков и други.

Следващият мач на националите до 18 години срещу Австрия е насрочен за 18 юни, неделя, от 11:00 часа.

Атанаска Дишева: Редно е ВСС да определи за и. д. друг прокурор, различен от заместниците на Гешев