Георги Цонов отново стана държавен първенец в тройния скок

19:24, 06.06.2021
Чете се за: 01:12 мин.
георги цонов отново стана държавен първенец тройния скок

Българският лекоатлет Георги Цонов защити държавната си титла на троен скок по време на първенството във Велико Търново.

Състезателят на СКЛА Ботев Пловдив, който през зимата триумфира и на държавното първенство в зала, спечели златния медал с 16.28 метра.

Втори се нареди Димитър Ташев от АСКЛА Сливен. 18-годишният атлет постигна 15.44 метра, а трети остана опитният Момчил Караилиев, който постигна резултат от 15.31 метра.

В другите дисциплини днес Галина Николова (АК Павел Павлов - Враца) стана шампионка в скока на височина с резултат от 165 сантиметра.

Лили Стойчева (Атлетик-Хасково) пък грабна златното отличие в хвърлянето на копие с резултат от 46.61 метра.

Най-добрата ни състезателка в дисциплината Михаела Петкова направи само един неуспешен опит преди да реши да се откаже заради травма. Петкова доскоро лекуваше контузия и изглежда не е била напълно възстановена.