Българинът излезе от десетката на класацията за първи път от края на март миналата година и вече заема 11-а позиция.
Григор Димитров изпадна от топ 10 на световната ранглиста след Откритото първенство на Австралия.
Димитров, който получи контузия и се отказа в мача си от първия кръг на турнира от Големия шлем в Мелбърн, има в актива си 3110 точки.
Българинът излезе от десетката на класацията за първи път от края на март миналата година и вече заема 11-а позиция.
Промени в топ 3 няма. Водач продължава да бъде шампионът на Australian Open Яник Синер (Италия) с 11830 точки, пред финалиста от "Мелбърн Парк" Александър Зверев (Германия) с 8135 и Карлос Алкарас (Испания) със 7010 точки.
Даниил Медведев отстъпва две места и вече е седми в класацията.
Топ 10 с 20 точки повече от Димитров затваря Андрей Рубльов. Прогрес бележи полуфиналистът в Мелбърн Бен Шелтън, който се придвижи с шест места и от днес заема 14-та позиция.