Президентството е готово за всеки един вариант, включително и служебно правителство, ако не се състави кабинет - това заяви днес вицепрезидентът Илияна Йотова. Тя коментира и думите на премиера Бойко Борисов, че той е най-подготвен за министър-председател, но ще отстъпи това на друг, за да не разделя нацията като президента Радев.
"В случая господин Борисов няма друг избор, освен да остане на скамейката, на резервната скамейка. Не можем да си позволим да оставим страната, която се намира в толкова тежка криза, в един вакуум - било то политически, институционален и във всяко едно друго отношение, но нашето желание, на нашата институция, е да има стабилен парламент, да има парламент, който произвежда политики, необходими за България. Да се върне авторитетът на българското Народно събрание, което беше загубено през последните години, а това е важно, защото България е парламентарна република и така пише в нашия основен закон", заяви вицепрезидентът Илияна Йотова.
Пламен Абровски: В бюджета са предвидени 170 млн. евро за земеделските производители по т. нар. иранска помощ
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро
Нови студентски протести организират в Сърбия с призив за предсрочни парламентарни избори