Инфарктна победа на Интер запази шансовете им за продължаване напред в Шампионската Лига

10:22, 02.12.2020
Чете се за: 00:47 мин.
инфарктна победа интер запази шансовете продължаване напред шампионската лига

"Нерадзурите" запазиха интригата жива след победа с 2:3 при гостуването си в Гладбах и така оставиха развръзката в групата за последния кръг следващата седмица.

Гостите откриха резултата в 17-та минута, когато Роберто Галярдини комбинира с Матео Дармиан, а последния нанесе силен изстрел, който мина през краката на Ян Зомер за 0:1.

Домакините обаче изравниха резултата в края на първата част, когато Аласан Плеа засече центриране отдясно, за да възстанови паритета.

Футболистите на Антонио Конте обаче отново излязоха напред в резултата в 64-та минута, когато Ромелу Лукаку получи подаване от Брозович и след като напредна с топката, белгиецът прониза вратата на Борусия с кинжален удар по диагонала.

Девет минути по-късно отново вездесъщият Лукаку беше в прегръдките на своите съотборници, след като завърши страхотна контраата, правейки резултата 1:3.

Аласан Плеа върна интригата в срещата четвърт час преди края, когато бе изведен на отлична позиция от Маркъс Тюрам.

Плеа почти успя и да изравни резултата в 83-та минута, но тогава системата ВАР отчете засада и по този начин запази преднината на Интер.

Така "нерадзурите" записаха първи успех в груповата фаза и запазиха интригата за последния кръг, когато всичките четири тима ще се опитат да се класират за 1/8 финалите.

Във временното класиране Борусия Мьонхенгладбах е начело с 8 точки, а само на една зад тях са Шахтьор (Донецк) и Реал (Мадрид). За сега Интер са на дъното с 5 точки.

Още Футбол

Испания обяви стадионите за Мондиал 2030
19:34, 19.07.2024
Чете се за: 01:10 мин.
Станислав Генчев: Стартовият състав е избистрен, изходът на мача е в нашите ръце
17:34, 19.07.2024
Чете се за: 02:05 мин.
Футболният национал Филип Кръстев се завърна в Цволе
16:43, 19.07.2024
Чете се за: 01:05 мин.
Грузинец и словак ще ръководят мачовете на ЦСКА 1948 срещу Будучност в Лигата на конференциите
16:11, 19.07.2024
Милан обяви трансфера на Алваро Мората
15:47, 19.07.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Арбитри от Казахстан и Сърбия ще ръководят мачовете на Черно море с Апоел Беер Шева в Лигата на конференциите
14:57, 19.07.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Албански съдия ще ръководи първия мач между Лудогорец и Динамо Минск в Шампионската лига
14:49, 19.07.2024
Мачовете между Панатинайкос и Ботев Пд в Лига Европа ще се ръководят от съдийски бригади от Израел и Германия
14:11, 19.07.2024
Чете се за: 01:07 мин.
БНТ връща емоциите от САЩ `94 с повторения на мачовете на България срещу Гърция, Аржентина, Мексико и Германия
14:00, 19.07.2024 (обновена)
Душан Керкез: Важно е да стартираме с победа в първенството
13:30, 19.07.2024
Чете се за: 02:10 мин.
Томислав Стипич: Лудогорец има слабости, които ще опитаме да използваме
11:45, 19.07.2024
Чете се за: 01:42 мин.