Инфарктна победа на Интер запази шансовете им за продължаване напред в Шампионската Лига

10:22, 02.12.2020
Чете се за: 00:47 мин.
инфарктна победа интер запази шансовете продължаване напред шампионската лига

"Нерадзурите" запазиха интригата жива след победа с 2:3 при гостуването си в Гладбах и така оставиха развръзката в групата за последния кръг следващата седмица.

Гостите откриха резултата в 17-та минута, когато Роберто Галярдини комбинира с Матео Дармиан, а последния нанесе силен изстрел, който мина през краката на Ян Зомер за 0:1.

Домакините обаче изравниха резултата в края на първата част, когато Аласан Плеа засече центриране отдясно, за да възстанови паритета.

Футболистите на Антонио Конте обаче отново излязоха напред в резултата в 64-та минута, когато Ромелу Лукаку получи подаване от Брозович и след като напредна с топката, белгиецът прониза вратата на Борусия с кинжален удар по диагонала.

Девет минути по-късно отново вездесъщият Лукаку беше в прегръдките на своите съотборници, след като завърши страхотна контраата, правейки резултата 1:3.

Аласан Плеа върна интригата в срещата четвърт час преди края, когато бе изведен на отлична позиция от Маркъс Тюрам.

Плеа почти успя и да изравни резултата в 83-та минута, но тогава системата ВАР отчете засада и по този начин запази преднината на Интер.

Така "нерадзурите" записаха първи успех в груповата фаза и запазиха интригата за последния кръг, когато всичките четири тима ще се опитат да се класират за 1/8 финалите.

Във временното класиране Борусия Мьонхенгладбах е начело с 8 точки, а само на една зад тях са Шахтьор (Донецк) и Реал (Мадрид). За сега Интер са на дъното с 5 точки.

Чете се за: 01:00 мин.
Фернандо Каранга: Основната ми цел е да бъда шампион с ЦСКА и няма да се откажа, докато не стане
13:51, 28.03.2024
Чете се за: 04:32 мин.
Христо Стоичков: България страда вече много години
13:32, 28.03.2024
Чете се за: 03:32 мин.
ОСК Левски отличи най-добрите си състезатели и треньори за 2023 г.
13:16, 28.03.2024
Чете се за: 02:20 мин.