Испания победи Дания и излезе начело в групата си в Лигата на нациите

На трета позиция в група 4 на Лига "А" с 4 точки е тимът на Сърбия, който се наложи над Швейцария с 2:0.

испания победи дания излезе начело групата лигата нациите
08:23, 13.10.2024

Испания победи Дания с 1:0 и оглави класирането в групата си в Лигата на нациите. Европейският шампион записа минимален успех с 1:0 в Мурсия и измести скандинавците от първото място в група 4 на Лига "А".

Автор на единственото попадение стана Мартин Субименди в 79-ата минута, след като преди това Каспер Шмайхел направи няколко отлични спасявания.

"Ла Фурия" беше без голяма част от титулярите, които извоюваха европейската титла. Дания игра много организирано и до почивката опитваше опасни контри, но през второто полувреме мощният натиск на Испания даде резултат.

Испания вече е в серия от 13 мача без поражение във всички турнири, като има 11 победи и 2 равенства.

На трета позиция в група 4 на Лига "А" с 4 точки е вече съставът на Сърбия, който се наложи над Швейцария с 2:0. В Лесковац Нико Елведи си отбеляза автогол в края на първото полувреме, а Александър Митрович сложи точка на спора с второ попадение след почивката. Бреел Емболо пропусна дузпа за "кръстоносците", които изненадващо или не са на дъното в групата без актив след три изиграни срещи.

НА ЖИВО по БНТ 3: Любители и елитни атлети участват в софийския маратон, въведени са промени в движението
Парламентарни избори в Литва - ще паднат ли консерваторите?