Италия обърна Канада от 0:2 в откриващия мач от волейболния турнир на Токио 2020

италия обърна канада откриващия мач волейболния турнир токио 2020
Снимка: АП
12:14, 24.07.2021

Италианският национален отбор по волейбол, който е сребърен медалист от Игрите в Рио през 2016 г., започна участието си в олимпийския волейболен турнир с труден успех срещу Канада.

Волейболистите на "Скуадра адзура" надиграха "Кленовите листа" с 3:2 след петгеймова битка в първия си мач от предварителна Група "А" на Игрите в японската столица.

Италианците изненадващо изоставаха в резултата с 0:2 гейма, но в последствие направиха пълен обрат в срещата, като победата им бе изкована след 137 минути игра.

Алесандро Микелето бе най-резултатен за Италия с 24 точки (3 аса, 3 блока). Османи Хуанторена добави още 21 пункта (1 блок). Лука Ветори завърши с 10 точки, след като замени във втората част неубедителния Иван Зайцев, който записа едва 4 пункта.

Никълъс Хоуг бе най-резултатен за Канада с 18 точки, а капитанът Джон Гордън Перин добави още 17.