Ивет Горанова спечели златен медал на турнир в Словакия

15:19, 19.02.2023
Ивет Горанова

Олимпийската ни шампионка Ивет Горанова спечели титлата по време на турнира от веригата Гран при, който се проведе в столицата на Словакия Братислава.

Българката не даде шансовете на конкуренцията в категория до 61 кг в карате "кумите" и с пет поредни победи заслужи най-високото място на почетната стълбичка.

В спора за титлата пък златната ни медалистка от Токио 2020 се наложи с 5:0 над Ксения Коломийцева от Украйна.

България пък завърши надпреварата в Братислава с общо 11 медала - 4 златни, 2 сребърни и 5 бронзови.

Освен Горанова титли за страната ни завоюваха в карате "ката" Давид Николов при юношите до 14 години и Николай Цвятков при децата до 8 години, както и Ванеса Тодорова в карате "кумите" до 10 години (37 кг).