Карлсен остава непобедим на шахматната дъска и след турнира "Мемориал Щайниц"

карлсен остава непобедим шахматната дъска турнира мемориал щайниц
10:20, 03.06.2020
Чете се за: 00:32 мин.
Шахмат

Световният шампион Магнус Карлсен (Норвегия) спечели турнира по шахмат "Мемориал Щайниц" при мъжете, а на второ място завърши Даниил Дубов (Русия).

10 шахматисти изиграха 18 партии блиц в рамките на три дни в онлайн надпреварата.

В последния ден Карлсен записа три победи и три ремита.

Норвежецът събра 12 точки от 18 възможни и си осигури победата кръг преди края на състезанието. Лидерът след първите два дни Дубов в последния кръг допусна три поредни поражения, спечели една партия и постигна две ремита. Така той остана втори в класирането с 10 точки.

В турнира участваха още Пьотр Свидлер (Русия) с 9.5 точки, Шахрияр Мамедяров (Азербайджан) с 9.0 точки, Антон Коробов (Украйна) с 8.5 точки, Александър Грищук (Русия) със 7.0 точки и други.

При жените победителка стана рускинята Екатерина Лагно.

Турнирът беше посветен на първия официален шампион по шахмат в света Вилхелм Щайниц.

Чете се за: 03:05 мин.
БФ шахмат 2022 обяви награден фонд от 25 000 лв. за държавното първенство за мъже и жени
10:28, 22.06.2024
Чете се за: 00:52 мин.
Белослава Кръстева остана 11-та на световното първенство по шахмат за девойки до 20 години в Индия
15:27, 13.06.2024
Чете се за: 01:05 мин.
Надя Тончева завърши на седмо място на европейското първенство по шахмат за жени
20:49, 29.04.2024
Чете се за: 02:22 мин.
Надя Тончева е десета във временното класиране след деветия кръг на европейското индивидуално първенство по класически шахмат за жени
21:42, 28.04.2024
Чете се за: 01:35 мин.
Българките стигнаха до три победи в осмия кръг на европейското индивидуално първенство по шахмат
08:38, 28.04.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Една победа, две ремита и три загуби за българките на европейското индивидуално първенство по шахмат
22:05, 26.04.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Белослава Кръстева постигна пети успех на европейското индивидуално първенство по класически шахмат за жени
22:58, 25.04.2024
Белослава Кръстева записа четвърта победа на европейското индивидуално първенство по шахмат за жени
22:18, 23.04.2024
Българките записаха три победи, едно реми и две загуби на европейското индивидуално първенство по шахмат
23:17, 22.04.2024
Чете се за: 02:25 мин.
Индиецът Гукеш Домараджу стана най-младият победител на Турнира на претендентите по шахмат
11:30, 22.04.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Бордът на NBA: Сезонът завършва в началото на октомври