Ключова експертиза доказа, че подсъдимият за смъртта на двамата бургаски полицаи, прегазени от автобус с мигранти, е бил пълнолетен в деня на трагичния инцидент. През последните две години сириецът, шофирал автобуса, отричаше да е имал навършени 18 г. Неявяването в съда на свидетели за пореден път отложи финала на делото.
Единственият обвиняем за смъртта на бургаските полицаи - сириецът Омар Аднан е бил на 19 години, когато се е врязал в патрулния автомобил. Това показва тройна съдебно-медицинска експертиза.
"Изследвани са денталния му статус, състоянието на срастването на костите, което става в пубертета и после при възрастните", каза доц. д-р Вилиам Доков, съдебен лекар.
"Ползвахме стандартни методи за съзряване на отделните части на костта, има си календар и по този календар се оказа това, което сме дали като заключение, че лицето е пълнолетно", каза проф. д-р Боян Балев, специалист по образна диагностика.
Защитата не признава резултата.
"Клиентът ми твърди, че е бил непълнолетен и ще представим съответните доказателства", каза Калин Янев, адвокат на подсъдимия.
И днес издирваните за разпит мигранти от автобуса не се явиха пред съда.
"Въпросът е да бъде установено дали са напуснали България, дали има адрес, на който са призовани, но не се явяват, за да могат да им се прочетат показанията", каза Петър Димитров, адвокат на близките на загиналите полицаи.
Те все пак бяха прочетени, но заради липсата на други двама свидетели, финалът на делото се отложи за декември.