На 22 ноември баскетболните ни национали гостуват на Черна гора в Подгорица, а три дни по-късно са домакини в Ботевград в квалификации за европейското първенство догодина.
Константин Тошков определи като сбъдната мечта това, че за първи път попада в мъжкия национален отбор на България заедно със своя брат близнак Лъчезар. Двамата са в разширения състав за мачовете срещу Черна гора от втория игрови прозорец в квалификациите за Евробаскет 2025.
Баскетболните национали стартират своята подготовка днес следобед.
На 22 ноември тимът на Росен Барчовски ще гостува в Подгорица, а три дни по-късно приеме Черна гора в Ботевград.
“Радвам се, че с брат ми сме в националния отбор. Това е сбъдната мечта. Малко е кофти , когато играем на една позиция и ще трябва да се борим за място, но такъв е животът. Ние сме братя, но на терена всеки е за себе си“, заяви националът на България.
Гардът, който е една от основните фигури на Балкан Ботевград, сподели още очакванията си за мачовете с черногорците и за евентуалното присъединяване на Александър Везенков към тима.
„Ще направим всичко по силите си да се представим добре и да вземем мачовете срещу Черна гора“, каза Тошков.
“Александър Везенков е най-добрият играч в Европа. Няма как да не допринесе с неговата класа. Ще се радвам наистина много, ако се присъедини към отбора“, сподели още националът.
Мъжкият ни тим ще изгледа на живо мача на националите по футбол от Лигата на нациите срещу Беларус тази вечер. Срещата, която започва в 21:45 ч. ще бъде излъчена на живо по БНТ.