Заповедта за носенето на маски в София е коригирана. Маските на закрито, които влизат в сила от утре, ще бъдат задължителни до 19 август, а не както гласеше вчерашната заповед на РЗИ до 30 август.
Това стана ясно след среща между служебния здравен министър и директора на столичната здравна инспекция. От утре освен в градския транспорт в столицата маски трябва да се носят и на закрито - в търговски обекти, административни сгради, гари и летища.
Мерките не се отнасят за спортуващите на закрито по време на тренировки, за заведенията, както и за децата до 6-годишна възраст. В моловете хората трябва да са с маски само в отделните магазини, но не и в общите части.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube: https://go.bnt.bg/youtube
Общественият съвет за Националната детска болница хвърли оставка - Здравното министерство я прие (ОБЗОР)
Силви Кирилов прие оставката на Обществения съвет за Националната детска болница
Жена с тежка диагноза сбъдна мечтата си за бебе след лечение в УМБАЛ - Бургас
Исканото увеличение на здравната вноска не зависи от министерството, смята Силви Кирилов
Специално: "Върнах се от среща с дявола" - разказва израелски заложник, преминал през ада
Саркози ще бъде поставен под строг съдебен надзор, въпреки че беше освободен от затвора