Косово постигна убедителен успех в гостуването си на Кипър

Футболистът на ЦСКА Лумбард Делова се разписа за победителите.

израел отстъпи гост косово отложен мач квалификациите евро 2024
20:55, 09.09.2024

Косово победи Кипър с : в мач от втория кръг на Лига С в Лигата на нациите.

Гостите успяха да открият резултата още в 9-ата минута на стадион "АЕК Арена" в Ларнака с гол на Ведат Муриджи от дузпа.

До почивката възпитаниците на Франко Фода удвоиха преднината си. Отново Ведат Муриджи покачи на 2:0 с глава.

След почивката косоварите продължиха да бележат. Резервата Албион Рахмани също записа името си сред голмайсторите, след като засече от движение подаване на Милот Рашица.

Друг футболист, който се появи в игра на почивката, е бранителят на ЦСКА Лумбард Делова. Защитникът оформи крайния резултат и подпечата трите точки за тима си. Това е и първи гол за Делова за Косово.

Емир Сахити можеше да направи успеха още по-изразителен, но стреля в лявата греда.

Косово заема втората позиция в група 2 с актив от 3 пункта. Косово има същия актив от точки, но е с по-слаба голова разлика.

Другият двубой от групата е от 21:45 часа и противопоставя Румъния и Литва.

Българският отбор постигна втора победа на престижната надпревара по баскетбол на колички в София
21:44, 09.09.2024
Чете се за: 00:55 мин.
Хари Кейн: Вдъхновявам се от Кристиано Роналдо да играя възможно най-дълго
21:21, 09.09.2024
Чете се за: 03:20 мин.
Младежкият национален отбор на България направи последна тренировка преди мача с Полша
21:06, 09.09.2024
Чете се за: 00:32 мин.
Спортни новини 09.09.2024 г., 20:50 ч.
20:50, 09.09.2024
Привържениците на Северна Ирландия се оплакват от "срамно и неприемливо отношение" в България
Чете се за: 00:50 мин.
Нов волейболен клуб се роди в Пловдив (ВИДЕО)
18:10, 09.09.2024
Чете се за: 02:17 мин.
Победа и две загуби за българите в първия етап на турнира по баскетбол на колички в София
17:17, 09.09.2024
Яник Синер заглуши шума около себе си с нова титла от Шлема, но недоверието към него остава
16:22, 09.09.2024
Чете се за: 06:22 мин.