Футболистът на ЦСКА Лумбард Делова се разписа за победителите.
Косово победи Кипър с : в мач от втория кръг на Лига С в Лигата на нациите.
Гостите успяха да открият резултата още в 9-ата минута на стадион "АЕК Арена" в Ларнака с гол на Ведат Муриджи от дузпа.
До почивката възпитаниците на Франко Фода удвоиха преднината си. Отново Ведат Муриджи покачи на 2:0 с глава.
След почивката косоварите продължиха да бележат. Резервата Албион Рахмани също записа името си сред голмайсторите, след като засече от движение подаване на Милот Рашица.
Друг футболист, който се появи в игра на почивката, е бранителят на ЦСКА Лумбард Делова. Защитникът оформи крайния резултат и подпечата трите точки за тима си. Това е и първи гол за Делова за Косово.
Емир Сахити можеше да направи успеха още по-изразителен, но стреля в лявата греда.
Косово заема втората позиция в група 2 с актив от 3 пункта. Косово има същия актив от точки, но е с по-слаба голова разлика.
Другият двубой от групата е от 21:45 часа и противопоставя Румъния и Литва.