Кристъл Палас победи Уест Хем в зрелищно лондонско дебри със седем гола

кристъл палас победи уест хем зрелищно лондонско дебри седем гола
19:03, 29.04.2023
Чете се за: 01:57 мин.

Отборът на Кристъл Палас спечели с 4:3 домакинството си на градски съперник Уест Хем от 34-ия кръг на английската Висша лига.

Двубоят започна чудесно за "чуковете" които откриха резултата още в деветата минута, благодарение на Томас Соучек. Радостта на им обаче не продължи дълго, тъй като Джордан Аю изравни още шест след това. В 20-ата минута Вилфред Заха направи обрата пълен - 2:1.

Половин час след началото Джефри Шлуп се възползва от катастрофална грешка на съперника и вкара за 3:1. Михаил Антонио, а таранът на "чуковете" вкара с глава петия гол от началото на мача и намали изоставането на Уест Хем.

Головете продължиха и след почивката. В 66-ата минута реферът Крег Поусън се консултира с ВАР след отсъдена от него дузпа за Палас, а системата потвърди решението му. Зад топката застана Еберечи Езе и вкара за 4:2.

Томас Соучек се отчете с втора асистенция в 72-ата минута, когато намери мароканецът Найеф Агер, а той се разписа с глава за 4:3. Поусън трябваше да прегледа ситуацията на екрана, защото останаха съмнения за игра с ръка, но такава не бе отсъдена и попадението бе редовно.

С победата Палас продължава да е на 11-ото място с 40 точки, а Уест Хем е 15-ти с актив от 34 пункта.

Григор Димитров остава под №10 в световната рагнлиста, сериозен прогрес за Милев и Радулов
09:54, 06.05.2024