Варна е на трето място в страната по брой новозаразени с COVID-19. Само през последното денонощие те са 432-ма. Близо 90 % от тях не са ваксинирани. Натискът върху болниците в града нараства с всеки изминал ден.
Най-големият удар от пандемията в района на Варна поема УМБАЛ „Света Марина“, която обслужва и целия североизточен регион.
В болницата вече са заети близо 93% от 460-те легла за пациенти с COVID-19, с които разполага.
От ръководството на лечебното заведение казват, че вече имат проблем с недостиг на медицински персонал. Няма и достатъчно респираторни апарати, които да обслужват пациентите.
Проблем с леглата в болниците започва да се усеща и в Пловдив, който е на второ място в страната по заболеваемост от COVID-19.
Още по темата вижте в прякото включване на Петя Иванова.
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море – анализ на пробите
Scorpions отбелязва 60 години от създаването си с юбилейно шоу тази вечер в София
Вентилаторите са полезни, но при екстремна жега могат да имат обратен ефект
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°
100 животни бяха спасени от голям пожар в стопански двор в асеновградското село Червен (СНИМКИ)