"Лъвиците" са на финал в Златната Европейска лига по волейбол! (видео)

лъвиците финал златната европейска лига волейбол видео
18:16, 14.06.2018
Чете се за: 00:28 мин.
Национални отбори

Женският национален отбор по волейбол продължи с невероятното си представяне в Златната Европейска лига. Тимът победи Финландия с 3:0 (25:21, 25:13, 25:14) и се класира за финала на турнира в Будапеща.

"Българските лъвици" изиграха феноменален двубой, в който доминираха от първата до последната точка. След оспорван първи гейм спечелен с 25:21, волейболистките на България бяха още по-убедителни в следващите две части, в които се наложиха с 25:13 и 25:14.

Най-резултатна за успеха беше Силвана Чаушева с 14 точки, а по 13 точки добавиха Гергана Димитрова и Нася Димитрова.

Паулина Вилпонен завърши с 10 точки за Финландия.

Състезателките, водени от селекционера Иван Петков, постигнаха шеста победа в Лигата и продължават към заключителния сблъсък за трофея. Съперникът на националките ще стане ясен малко по-късно тази вечер, когато един срещу друг излизат домакинът на финалната четворка Унгария и Чехия.

Още Национални отбори

България загуби от олимпийския шампион Франция на старта на Лигата на нациите по волейбол
18:57, 21.05.2024 (обновена)
Чете се за: 02:47 мин.
Джанлоренцо Бленджини дебютира начело на България в мач срещу Франция
10:47, 21.05.2024
Чете се за: 00:55 мин.
България спечели първи гейм в Лигата на нациите при жените, но отстъпи на Франция
19:04, 18.05.2024
Джанлоренцо Бленджини обяви състава на България за първия турнир от Лигата на нациите по волейбол за мъже
Чете се за: 01:55 мин.
България се изправя срещу Япония във втория си мач от Лигата на нациите в Анталия
15:19, 16.05.2024
Волейболните отбори на България и Естония не излъчиха победител във втората контролна среща помежду си
22:33, 15.05.2024
Георги Татаров: Тепърва ще навлизаме във форма
22:59, 14.05.2024
Джанлоренцо Бленджини: Ние сме в началото на един много дълъг процес
22:49, 14.05.2024
Чете се за: 02:32 мин.
Волейболните национали на България загубиха от Естония в неофициалния дебют на Джанлоренцо Бленджини
21:03, 14.05.2024
Чете се за: 01:42 мин.