ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Лекари спасиха жена с почти отрязани ръце след домашно насилие

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
43698
Чете се за: 01:27 мин.
У нас
Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Слушай новината

Лекари от Университетската многопрофилна болница в Стара Загора спасиха живота на 39-годишна жена, жертва на домашно насилие.

Тя е нападната с нож от бившия си приятел, който има ограничителна заповед. Нейни близки я докарват в Спешното отделение в много тежко състояние.

Д-р Христо Абрашев и доц. Стефан Вълканов са част от екипа, който извършва сложните интервенции.

"Пациентката дойде в изключително тежко състояние, в хемарогичен шок. По данни на близките и пациентката тя е била порязана много пъти и по двете ръце. Раните бяха изключително дълбоки. Веднага колегите от Спешно отделение приеха пациентката, стабилизираха я, беше повикан мултдисциплинарен екип от ортопед, съдов хихург и неврохирург, които извършиха множество оперативни интевренции", обясни д-р Абрашев.

Ръцете на жената са били почти отрязани. Операцията е продължила около седем часа.

"Поетапно, последователно и с доста търпение, успяхме да възстановим кръвообращението, мускулните влакна и накрая нервните окончания", допълни д-р Абрашев.

Вижте повече във видеото

Репортер: Десислава Петкова

Гледайте още теми от "България в 60 минути"

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?