Защитниците на Паметника на Съветската армия предприемат нов ход в опит да се махне оградата около монумента. От обединение "Левицата" внесоха искане за незабавно спиране на изпълнението на заповедта на областния управител за ограждане на съоръжението в Административния съд.
Според представителите на палатковия лагер действията на властите са самоуправство.
"Нали си давате сметка, че се твърди, че един паметник е в предаварийно състояние без никаква надлежна документация на паметника. Никакви актове за собственост. Преобразува се от публична държавна в публична частна. Изобщо това са едни самоуправни действия. Превишаване на правомощия на длъжностни лица. И следващото ни действие ще бъде да сезираме прокуратурата за самоуправни действия на областния управител, на кмета на София, на районния кмет, на МВР и на самия министър, които осигуряват със сила изпълнението на едни абсурдни, незаконни и необосновани актове", каза Мая Манолова.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Условна присъда за румънец, причинил смърт на пътя, карал със 124 км/ч. при ограничение 60 км/ч.
Аферата "Баба Алино": Прокурори от ВКС се командироват във Варна, за да помагат по досъдебните производства
Четирима непълнолетни са обвинени за нападение над 72-годишен мъж в Стара Загора
Иван Шишков за пътната инфраструктура: На картата на България липсват много пътни трасета