Левски и Дея спорт стартираха сезона с чисти победи

Столичани надвиха Марек, докато бургазлиите се наложиха над Раковски 1964

ВК Левски
Снимка: Startphoto.bg
20:22, 20.10.2023

С експресна победа стартира сезона във волейболния шампионат при мъжете носителят на Суперкупата на България Левски. В Дупница момчетата на старши треньора Николай Желязков се справиха срещу Марек с 3:0 (25:23, 25:14, 25:19) за 73 минути.

След тежкия финал срещу Хебър преди 5 дни наставникът направи ротации и използва почти всичките си играчи.

Първият гейм бе завързан, но след като го спечелиха, столичани пречупиха противника.

Най-резултатен бе Александър Къндев с 9 точки (4 аса, 1 блок). 8 добави Венислав Антов. С по 7 завършиха Светослав Гоцев (4 блока) и Костадин Козелов (2 блока). За последния това бе най-успешният мач до момента в мъжкия волейбол.

Във втория кръг от първенството Левски гостува на Пирин. Мачът в Разлог е на 27 октомври.

В друга среща, играна по същото време, Дея спорт Буегас се наложи над завърналия се в елита Раковски 1964 с 3:0 (25:16, 25:21, 25:16) в зала "Дан Колов".

Бургазлии имаха водеща роля през по-голямата част от двубоя в Севлиево.

Реализатор за Дея бе Закари Паланкай-Омошеби, който завърши с 16 точки (4 блока). Валентин Братоев добави 9 точки за успеха ( 1 ас, 1 блок). За Раковски най-резултатен бе Калоян Вълчинов с 12 точки ( 1 ас).

Преди изборите: 99 души в апартамент в София, 800 - в селска къща
История за смърт, късмет и надежда: Баща чака трите си деца и съпругата си от Газа