Левски обърна Етър и зае второто място (видео)

левски обърна етър зае второто видео
21:02, 10.12.2018
Чете се за: 00:54 мин.
Български футбол

Левски се изкачи временно на второ място в класирането на Първа професионална футболна лига на България, след като направи пълен обрат срещу Етър като домакин и спечели с 2:1. "Сините" са с актив от 41 точки и водят с две пред ЦСКА-София, който гостува на Верея в неделя. Лидерът Лудогорец е с преднина от четири точки на върха преди срещата си със Славия.

Етър поведе още в осмата минута. Даниел Младенов центрира отдясно към далечната греда, а Мартин Полачек и Милош Цветкович пропуснаха топката помежду им и тя стигна до Велко Батрович, който стреля с глава и вкара за 1:0. Секунди по-рано пък вратарят на гостите Христо Иванов спаси удар на Хали Тиам от чиста позиция.

Левски изравни бързо на Етър. В 21-та минута Станислав Костов бе изведен зад гърба на отбраната и подаде от аутлинията към Серджиу Буш, а в опита си да изчисти топката Иван Скерлев я вкара в собствената си врата за 1:1.
След гола на Скерлев, Батрович пропусна две положения за Етър, който в крайна сметка допусна пълен обрат на "Георги Аспарухов". В 54-та минута Жерсон Кабрал подаде на Серджиу Буш зад гърба на защитата, а румънският нападател преодоля Христо Иванов и вкара на празна врата за 2:1.

Серджиу Буш пропусна едно добро положение за "сините" в 76-та минута, но на Левски не му бяха нужни повече голове, защото и Етър не вкара. Всъщност, топката влезе в мрежата на домакините в добавеното време, но автоголът на Илия Димитров бе отменен заради нарушение.

След загубата великотърновците останаха на седмо място с актив от 27 точки и три по-малко от Черно море.

Още Български футбол

Дончо Донев, Николай Желязков, Владимир Гърков и Биляна Дудова в "Арена спорт" (ВИДЕО)
13:15, 28.04.2024
Дончо Донев пред БНТ: ЦСКА превъзхожда Левски с физика, за "сините" би било голяма загуба да не играят в Европа (ВИДЕО)
Чете се за: 03:30 мин.
Георги Миланов се отличи с асистенция при равенство срещу Волунтари в румънската Суперлига
11:24, 27.04.2024
Чете се за: 01:40 мин.