Левски победи Ал Насър в първата си контрола в Дубай

левски победи насър първата контрола дубай
Снимка: ПФК Левски
18:39, 12.01.2023
Чете се за: 04:52 мин.

Отборът на Левски победи с 2:1 Ал Насър на стадион "Ал Мактум" в първия си двубой от зимната подготовка. Двубоят не се излъчи заради изричното желание на съперника на "сините".

Играчите на Станимир Стоилов поведоха още в първата минута на мача. Филип Кръстев подаде към Илиян Стефанов, който намери Марин Петков, а той с удар с левия крак прати топката в мрежата на местния тим.

В седмата минута Левски имаше още един шанс за гол от ъглов удар отляво на противниковата врата. Филип Кръстев центрира към Илиян Стефанов, той стреля с глава, но прати топката в аут.

Жереми Петрис изведе Марин Петков по дясното крило в 14-ата минута. Петков центрира към Рикардиньо, който стреля с глава, но вратарят на Ал Насър спаси.

Шест минути по-късно тимът от ОАЕ проведе атака отдясно, топката бе центрирана към Раян, който я засече, но Николай Михайлов спаси.

В 22-ата минута Марин Петков удвои головата си сметка. "Сините" се възползваха от лошо изчистена топка от вратаря на домакините, Петков подаде на Илиян Стефанов в наказателното поле, той му върна топката и от точката на дузпата Петков я изпрати в долния десен ъгъл за 2:0.

Четири минути след това Уелтън проби отляво, намери Стефанов на точката на дузпата, той шутира, но вратарят на домакините изби.

До края на първата част Левски продължи да е по-активният отбор на терена, но до интересни положения пред противниковата врата не се стигна.

Старши треньорът Станимир Стоилов направи шест промени в своя състав за началото на втората част: Пламен Андреев замени Николай Михайлов, Цунами - Жереми Петрис, Асен Митков - Андриан Краев, Ноа Сонко Сундберг - Хосе Кордоба, Роналдо - Уелтън и Асен Чандъров - Илиян Стефанов.

В 48-ата минута домакините върнаха едно попадение след силен шут на Раян, който получи топката от Таарабт в наказателното поле.

В 63-ата минута Станимир Стоилов извърши седма промяна. Младият Преслав Бачев се появи на мястото на бразилеца Рикардиньо, за когото двубоят бе неофициален дебют със синята фланелка. Седем минути след това Келиан ван дер Каап замени друг дебютант - Кристиан Димитров, а Филип Кръстев бе заменен от Антоан Стоянов.

В 79-та минута Асен Митков центрира от корнер от ляво на вратата на Ал Насър, Сундберг стреля с глава, вратарят на домакините изби, топката попадна в Келиан ван дер Каап, той шутира, топката попадна във вратата на Ал Насър, но играч на "сините" е бил в засада според страничния съдия.

Един от талантите в "синята" школа Александър Божилов замени голмайстора Марин Петков в 83-ата минута.

В заключителните минути липсваха чисти голови положения и "сините" се поздравиха с успеха.

Левски - Ал Насър 2:1
1:0 Марин Петков 1'
2:0 Марин Петков 22'
2:1 Раян 48'

Левски:13. Николай Михайлов – 2. Жереми Петрис, 50. Кристиан Димитров, 33. Хосе Кордоба, 22. Патрик-Габриел Галчев – 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев, 14. Илиян Стефанов – 17. Уелтън, 88. Марин Петков, 9. Рикардиньо

Резерви: 1. Пламен Андреев, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Вендерсон Цунами, 10. Ивелин Попов, 12. Дейвид Михалев, 16. Преслав Бачев, 18. Роналдо, 20. Асен Чандъров, 23. Ноа Сонко Сундберг, 27. Асен Митков, 41. Александър Божилов, 71. Антоан Стоянов, 99. Иван Андонов

Аркади Шарков: Българските производители ще предоставят антибиотици, които не могат да бъдат внесени