17:14, 13.03.2019
Чете се за: 02:19 мин.
Шампионска лига
ливърпул барса отнесоха байерн лион

Ливърпул отнесе Байерн (Мюнхен) с 3:1 като гост, а Барселона не срещна проблеми и разгроми френския Лион с 5:1 и така двата отбора се присъединиха към жребия за четвъртфиналите.

Домакините бяха по-предпазливи въпреки домакинството си на Алианц Арена, а отгоре на това вратарят им Мануел Нойер направи грешка, която даде негативен ход на мача за тях. Садио Манеаблесна с два гола в 27-ата и 84-ата минута, а освен него за гостите се разписа иаВирджил ван Дайкав 69-ата минута. Попадението в полза на баварците също бе отбелязано от футболист на Ливърпул. В 39-ата минутааЖоел Матипаси вкара автогол, но той не се оказа фатален за неговия тим, тъй като стана при 1:1 и този резултат също класираше англичаните напред в турнира.

В самото начало на срещата Ливърпул трябваше да се лиши от Джордан Хендерсън, който се контузи, но това не оказа влияние върху поведението на отбора. В 25-ата минута дойде и първата прилична атака за Ливърпул, а само две минути по-късно гостите откриха резултата. Садио аМане получи пас в предни позиции,а Мануел Нойер излезе неразчетено и остави вратата си опразнена, сенегалецът технично се освободи и елегантно прати топката в мрежата за 0:1.

Само след 8 минути Нойер се реваншира за грешката, като спаси нова опасност, предизвикана от Робъртсън. Но в 39-ата минута резултатът беше изравнен. Серж Гнабри се отскубна от дясно, напредна и центрира, а Жоел Матип в опита си да пресече паса насочи топката в собствената си врата- 1:1.

Салах можеше да се разпише пет минути след началото на втората част, но отново вратарят спаси. След като домакините бяха създали едва една ситуация пред Алисон, в 69-ата минута Върджил ван Дайк изведе Ливърпул напред, засичайки центриране на Джеймс Милнър.

В 84-ата минута червените, този път в сребристи екипи, нанесоха окончателния удар върху Байерн, след като Салах на скорост намери Мане, който копна топката над Нойер за 3:1. Преди попадението Ренато Санчес пропусна добра възможност за Байерн.

Барселона нямаше никакви проблеми с Лион и му вкара пет гола, но гостите няма от какво да се срамуват заради откритата си и нападателна игра. Лионел Меси вкара два пъти за крайното 5:1, като откри резултата в 18-ата минута от дузпа. Отсъждането на този наказателен удар беше грешка на съдията Симон Марчиняк (Полша), тъй като Луис Суарес настъпи Джейсън Денайер и падна и би трябвало да има фаул в обратната посока.

Тимът на Лион можеше да изравни едва две минути по-късно. Мемфис Депай се измъкна от засадата и получи отляво, след което потърси свободния Дембеле, чийто изстрел обаче рикошира в крака на Клеман Ленгле и направи парабола, за да излезе извън терена. В 31-ата минута Артур комбинира с Луис Суарес, който изведе Фелипе Коутиньо сам срещу вратаря за 2:0. Само минута по-рано Иван Ракитич можеше да вкара, но при добавката не улучи вратата.

В 58-ата минута гостите върнаха едно попадение и надеждите си, след като Люка Тусар прати топката в мрежата. Съдиите повече от две минути преглеждаха с помощта на ВАР дали има засада, като в крайна сметка зачетоха гола.

Лионел Меси успокои публиката на Ноу Камп с втория си гол в 78-ата минута и трети за тима, а и преди него играчите на Ернесто Валверде бяха постоянно пред вратата на проявилия се като смяна Матийо Горгелен. До края на мача

Жерард Пике почти на шпагат на задна греда засече подаването на Леси за 4:1, Дембеле оформи крайния резуртат в 86-ата минута след нова асистенция на Меси.

Осминафинални срещи-реванш в Шампионска лига по футбол:

БАРСЕЛОНА (Испания) - Олимпик Лион (Франция) - 5:1 (0:0)
Байерн Мюнхен (Германия) - ЛИВЪРПУЛ (Англия) - 1:3 (0:0)

на 12 март:
ЮВЕНТУС (ИТАЛИЯ) - Атлетико Мадрид (Испания) - 3:0 (0:2)
МАНЧЕСТЪР СИТИ (АНГЛИЯ) - Шалке 04 (Германия) - 7:0 (3:2)

на 5 март:
Борусия Дортмунд (Германия) - ТОТНЪМ (АНГЛИЯ) - 0:1 (0:3)
Реал Мадрид (Испания) - АЯКС (ХОЛАНДИЯ) - 1:4 (2:1)

на 6 март:
ПОРТО (ПОРТУГАЛИЯ) - Рома (Италия) - 3:1 след продължения (1:2)
Пари Сен Жермен (Франция) - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД (Англия) - 1:3 (2:0)

Още Шампионска лига

Борусия Дортмунд взе минимален аванс срещу ПСЖ
23:58, 01.05.2024
Чете се за: 02:05 мин.
Борусия Дортмунд и ПСЖ слагат началото на епизод 1 от битката за място на финала в Шампионската лига
Чете се за: 02:35 мин.
Байерн и Реал предложиха зрелище с четири гола, но оставиха развръзката за реванша
23:52, 30.04.2024
Чете се за: 03:50 мин.
Луис Енрике: Не искаме да оставяме нещата на случайността и да мислим за реванша на "Парк де Пренс"
Чете се за: 02:27 мин.
Томас Тухел: Срещу Реал са ни необходими тактика и късмет, това е един достоен полуфинал в Шампионската лига
16:33, 29.04.2024
Чете се за: 05:00 мин.