Ливърпул победи в 232-ото дерби на Мърсисайд с гол извън добавеното време

ливърпул победи 232 ото дерби мърсисайд гол извън добавеното време
21:02, 02.12.2018
Чете се за: 01:03 мин.
Шампионска лига

Ливърпул спечели инфарктна победа с 1:0 срещу Евертън с гол на Дивок Ориги в добавеното време, благодарение на което мърсисайдците останаха само на две точки от Манчестър Сити в генералното класиране на английското футболно първенство. "Червените" са с 11 победи, три равенства и без загуба от началото на сезона, а Евертън заема шеста позиция с 14 точки изоставане от градския съперник.

И двата отбора направиха много пропуски, заради които първото полувреме завърши наравно 0:0. Мохамед Салах изведе Садио Мане зад гърба на отбраната в 12-та минута и той не успя да уцели вратата, а секунди по-късно нов опасен удар на сенегалския нападател беше блокиран от защитник на гостите. Те пък отговориха с чисто положение в 21-та минута, когато първо Алисон спря удар на Андре Гомеш, а Джо Гомес изчисти топката от голлинията.

Следващото положение отново бе за Ливърпул и отново бе пропуснато. Салах изведе Джердан Шачири сам срещу Джордан Пикфорд, но и швейцарецът не успя да преодолее стража на Евертън. Секунди по-късно пък Тио Уолкът получи шанс да преодолее Алисон, но и той не успя да открие резултата на "Анфилд".

Второто полувреме беше също равностойно. Мане направи два нови пропуска още в началото, а Мохамед Салах беше първият сменен ключов футболист, като на негово място се появи Даниел Стъридж. По-късно вместо

Роберто Фирмино се появи и Дивок Ориги, който удари греда в заключителните секунди с шут от около два метра.

Главният съдия даде четири минути добавено време, но Ливърпул бе оставен да атакува и в шестата след изтичането на редовното време. И точно тогава Ориги се превърна в герой, а Пикфорд - в грешник. Върджил ван Дайк изпрати висока топка към вратата на Евертън и вратарят я отби към Ориги, който вкара с лекота на празна мрежа за крайното 1:0.

Още Шампионска лига

Албански съдия ще ръководи първия мач между Лудогорец и Динамо Минск в Шампионската лига
23:21, 10.07.2024
Лудогорец стартира кампанията си в Шампионската лига с комфортна победа срещу Динамо Батуми
23:03, 10.07.2024
Чете се за: 02:47 мин.