Ливърпул с изстрадана първа победа в ШЛ през този сезон

ливърпул изстрадана първа победа сезон
21:02, 03.10.2019
Чете се за: 00:58 мин.
Шампионска лига

Ливърпул постигна първа победа за сезона в Шампионската лига, след като се наложи с 4:3 над австрийския Ред Бул на своя "Анфийлд" в среща от втория кръг на груповата фаза.

Мърсисайдци изглеждаха сигурни победители в 36-ата минута, когато Мохамед Салах вкара за 3:0, но храбрата игра на тима от Залбург доведе резултата до 3:3 точно с привършването на единия час игра. Все пак шампионите на Европа се разминаха с историческо падение у дома благодарение на Салах, който вкара за крайното 4:3 в 69-ата минута.

Садио Мане бе този, който откри резултата в 9-ата минута след комбинация с Роберто Фирмино, а Анди Робъртсън покачи на 2:0 в 25-ата минута, засичайки ниско центриране на Трент Алекзандър-Арнолд.

В 36-ата минута Фирмино достави втората си асистенция в двубоя, този път към Салах, който границата на вратарското поле покачи на 3:0.
Само две минути по-късно обаче кореецът Хее-Чан Хуан изпрати с финт на земята Върджил ван Дайк и с мощен удар простреля вратата на Адриан, за да намали на 1:3.

Японецът Такуми Минамино вкара втори гол за Ред Бул в 56-ата минута, реализирайки от воле за 2:3. Минута по-късо в игра за австрийците се появи норвежкият таран Ерлинг Браут Халанд, който в 60-ата минута вкара за 3:3 след подаване на Минамино, за да хвърли в шок зрителите на "Анфийлд".

Грешка в защитата на гостите в 69-ата минута обаче позволи на Фирмино да изведе с глава Салах и той от чиста позиция да вкара за 4:3 в полза на Ливърпул.

Въпреки успеха мърсисайдци остават на трето място в подреждането с 3 точки, докато Ред Бул е втори със същия актив, но по-добра голова разлика. Лидер е тимът на Наполи с 4 точки, който направи 0:0 с Генк.

Още Шампионска лига

Албански съдия ще ръководи първия мач между Лудогорец и Динамо Минск в Шампионската лига
23:21, 10.07.2024
Лудогорец стартира кампанията си в Шампионската лига с комфортна победа срещу Динамо Батуми
23:03, 10.07.2024
Чете се за: 02:47 мин.