Ливърпул започна защитата на трофея си със загуба

ливърпул започна защитата трофея загуба
18:16, 18.09.2019
Чете се за: 01:51 мин.
Шампионска лига

Ливърпул започна защитата на трофея в Шампионската лига с поражение 0:2 при гостуването си срещу Наполи в двубой от група "Е" на турнира.

Удар на Джеймс Милнър излезе в аут в самото начало на срещата, а Мохамед Салах шутира, но вратарят Алекс Мерет спаси домакините от получаването на попадение.

Италианците отговориха с опасен шут на Дрийс Мертенс, париран от стража Адриан. Стигна се до 82-ата минута, когато белгийският национал Мертенс превърна в гол дузпа, която беше отсъдена за нарушение на Андрю Робъртсън в наказателното поле срещу Хосе Кайехон.

В добавеното време на двубоя защитникът Върджил ван Дайк не се намеси добре и резервата Фернандо Йоренте реализира второто попадение във вратата на "червените".
Преди около година Наполи също победи Ливърпул в груповата фаза на най-силния клубен турнир в света.

В друга среща от група "Е" Залцбург разгроми у дома Генк с 6:2. С хеттрик преди почивката се отличи норвежкият тийнейждър Ерлинг Халанд. Доминик Соболслай и Хуан Хи-чан също бяха точни за австрийския гранд през първото полувреме.

Джон Лукуми върна един гол за гостите от Белгия в 40-ата минута, а Мбвана Самата също се разписа във вратата на Залцбург седем минути след почивката.

Андреас Улмер оформи крайното 6:2 в 66-ата минута на срещата.

В група "F" Борусия Дортмунд направи равенство 0:0 в домакинството си срещу Барселона. По-интересните моменти бяха след почивката, когато Луис Суарес нямаше късмет да открие резултата, а вратарят Марк Андре тер Стеген спаси дузпа в 57-ата минута, изпълнена от Марко Ройс. 11-метровият наказателен удар беше отсъден след нарушение на Нелсън Семедо в наказателното поле срещу Джейдън Санчо.

Гредата помогна на Барса да не допусне гол след шут на Юлиан Бранд, докато Тер Стеген спаси удари на Ройс секунди по-късно.
В последните секунди на мача Лионел Меси шутира от фаул, но Томас Дилейни блокира удара му.

В група "G" Бенфика загуби пред собствена публика с 1:2 срещу РБ Лайпциг, а Тимо Вернер се разписа на два пъти след почивката.

Германският национал беше точен в 69-ата и в 78-ата минута, а Харис Сеферович реализира почетния гол за "орлите" шест минути преди изтичане на редовното време.

В група "Н" Челси загуби с 0:1 домакинството си срещу Валенсия. Гостите, които изненадващо уволниха старши треньора си Марселиньо миналата седмица, се добраха до успеха след точен удар на Родриго Морено след асистенция от фаул на Дани Парехо малко повече от четвърт час преди края.

В 87-ата минута Рос Баркли от домакините пропусна да изравни от дузпа.

В другия двубой от тази група полуфиналистът от миналия сезон Аякс победи с 3:0 у дома Лил.
Холандците, които през лятото се разделиха със звездите си Матайс де Лихт и Френки де Йонг, взеха аванс в 18-ата минута след удар с глава на Куинси Промес. В самото начало на втората част мексиканецът Едсон Алварес се разписа пет минути след почивката с удар от малък ъгъл, а аржентинският национал Николас Талиафико оформи класическия успех за Аякс в 62-ата минута.

Лил играе в Лигата за първи път след сезон 2012-2013.

По-късно тази вечер са мачовете от останалите четири групи в Шампионската лига.

Още Шампионска лига

Борусия Дортмунд взе минимален аванс срещу ПСЖ
23:58, 01.05.2024
Чете се за: 02:05 мин.
Борусия Дортмунд и ПСЖ слагат началото на епизод 1 от битката за място на финала в Шампионската лига
Чете се за: 02:35 мин.
Байерн и Реал предложиха зрелище с четири гола, но оставиха развръзката за реванша
23:52, 30.04.2024
Чете се за: 03:50 мин.
Луис Енрике: Не искаме да оставяме нещата на случайността и да мислим за реванша на "Парк де Пренс"
Чете се за: 02:27 мин.
Томас Тухел: Срещу Реал са ни необходими тактика и късмет, това е един достоен полуфинал в Шампионската лига
16:33, 29.04.2024
Чете се за: 05:00 мин.