Мачът се игра на стадион "Трейс арена“ в Стара Загора

Локомотив Пловдив - Етър
Снимка: Официален сайт на Етър
18:12, 09.02.2024
Чете се за: 02:07 мин.

Етър отстъпи с минималното 1:0 на Локомотив Пловдив в последната си контрола от зимната подготовка на "виолетовите". Мачът се игра на стадион "Трейс арена“ в Стара Загора.

Още във втората минута Димитър Илиев нацели напречната греда зад Величков, а после създадоха още две опасни ситуации.

В 19-ата минута „Локомотив“ поведе – Бубакар Дион получи пас зад защитата, излезе на позиция и прехвърли вратаря за 1:0. Последваха минути без опасности пред двете врати, а в края на полувремето „Етър“ имаше шанс да изравни. Николай Янков намери Крум Стоянов, който центрира и Хосекарлос ван Ранкин с глава стреля опасно до гредата.

На почивката Светослав Петров пусна в атака Ловре Кнежевич и Иван Василев на мястото на Ивайло Димитров и Янков, а в хода на полувремето направи още редица смени.

Локомотив отправи още два удара, а в 64-ата минута Етър също нацели гредата с далечен удар. В последния четвърт час етърци активно потърсиха изравняване, изпълниха общо осем корнера, а в 80-ата минута Кнежевич с шут с левия крак прати топката до гредата, но нови голове в проверката не паднаха.

Етър завършва подготовката с три победи и три загуби в контролите. Първият официален мач е на 18 февруари (неделя) от 12:45 ч. на стадион "Ивайло" срещу ЦСКА 1948.

Още скандали в СОС: Взаимни обвинения в ламтеж за власт и нови сглобки
Съд е разрешил на Нотариуса да промени ЕГН-то и фамилията си, потвърди пред БНТ вътрешният министър