Столичанки записаха седма поредна победа

Локомотив София
19:26, 21.12.2023
Чете се за: 01:27 мин.

Локомотив София победи отбора на Шоутайм с 63:62 (17:14, 11:22, 20:15, 15:11) като гост във Варна в мач от 11-ия кръг в първенството на България по баскетбол за жени. Успехът бе седми за софийския тим, който се изкачи на трето място във временното класиране, а Шоутайм допусна осмо поражение от началото на сезона.

Двата състава направиха оспорвана първа четвърт, след която гостите имаха три точки аванс - 17:14. Баскетболистките на Шоутайм изиграха по-силна втора част и на почивката се откъснаха с 36:28. След паузата Локомотив стоеше по-добре на терена и до края на третата четвърт намали пасива си до 48:51. Домакините не успяха да удържат преднината си в заключителните 10 минути и състезателките от София се поздравиха с победата.

В следващия кръг от шампионата, които продължава през новата 2024 година, Локомотив ще приеме Берое в София на 5 януари, а тимът на Шоутайм ще гостува на Дунав 2016 в Русе на 6 януари.