Марица Пловдив направи още един силен трансфер през това лято и се подсили за новия сезон с една от най добрите разпределителки в България – Лора Китипова, която ще носи екипа с №7 на гърба си и ще помогне в битките в ма тима в Шампионска лига, НВЛ и Купата на България.
За Лора това ще е трети престой в Марица. Тя беше част от клуба през сезон 2017/18 и 2019/20. Двата сезона бяха исторически за маричанки, които през 2017-а година се класираха за исторически първи път в групите на Шампионската лига, отстранявайки руския Енисей Красноярск и то като гост в Русия.
През сезон 2019/20 "жълто-сините" записаха исторически три поредни победи в групите на ШЛ, побеждавайки руския гранд Динамо Москва като гост, френският РК Кани друг руски тим Уралочка-НТМК като домакин. По това време Лора Китипова вече беше и капитан на Марица Пловдив.
С екипа на пловдивчанки Китипова е спечелила две шампионски титли и веднъж Купа България.
Дълги години разпределителката е част и от женския национален отбор на България, с който е печелила два пъти Златната Европейска лига – 2018, 2021, както и Купата на претендентите през 2018-ма година. Участвала е с България на три световни първенства и шест европейски първенства.
Лора Китипова става деветата волейболистка на шампионките през новия сезон. Марица привлече националката Борислава Съйкова, американката Сиера ДеБел, в клуба се завърна Жана Тодорова, а в отбора остават Виктория Коева, Лора Славчева, Добрина Христоскова, Мила Пашкулева и Ива Дудова.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok