Лудогорец разгроми Пирин в Благоевград и зае третото място в класирането

лудогорец разгроми пирин благоевград зае третото класирането
22:11, 22.08.2022
Чете се за: 01:55 мин.

Отборът на Лудогорец победи 4:0 като гост Пирин Благоевград в последния двубой от седмия кръг на Първа лига.

„Орлите“ откриха резултата на стадион „Христо Ботев“ в 50-ата минута, когато Кирил Десподов центрира от ъглов удар в наказателното поле на домакините, а непокритият Георги Терзиев с глава се разписа в левия ъгъл на вратата, пазена от Янко Георгиев.

Шампионите удвоиха преднината си след малко повече от час игра. Десподов отново центрира в пеналтерията на „зелено-белите“ от корнер, където Игор Пластун я отклони с глава, а Казуки Такаши си отбеляза автогол, в опит да изчисти кълбото.

Десетина минути преди края на редовното време Кирил Десподов изведе Матиас Тисера на отлична стрелкова позиция в наказателното поле на „орлетата“ и аржентинският нападател сложи точка на спора, разписвайки се в мрежата за стража Янко Георгиев.

Крайният резултат оформи резервата Жоржиньо с гола си в 86-ата минута.

В класирането съставът на Анте Шимунджа събра актив от 13 точки и се изкачи на третото място заради по-добрата си голова разлика от тази на ЦСКА. Пирин пък е 14-и с точки от седем изиграни срещи.

Бедствие в Карлово: Евакуираха 7 души заради наводнението