Лудогорец започна с успех в контролите в Австрия

20:17, 19.06.2022
лудогорец започна успех контролите австрия
Снимка: ПФК Лудогорец

Българският шампион Лудогорец започна с победа в контролите си на австрийска земя, след като надигра с минималното 1:0 местния втородивизионен Блау-Вайс Линц.

Единственото попадение за "орлите" реализира Бърнард Текпетей в 21-та минута, който беше точен с далечен удар по земя.

В 76-та минута БВ Линц все пак можеше да избегне загубата, но изстрелът на Тобаяс Кох срещна главата на Шакил Пинас, а за щастие на "зелените" впоследствие топката се отби от гредата.

Малко по-късно Пинас се отчете и с още една важна намеса, избивайки топката току пред голлинията след изстрел на съперников футболист.

По този начин Лудогорец съхрани крехкия си аванс и записа втора победа в контролите през лятото, след като преди заминаването си за Австрия разби с 5:1 състава на Струмска Слава.

Следващата проверка за момчетата на Анте Шимунджа е на 22 юни (сряда) срещу тима на Гройтер Фюрт, който пък вчера надигра с 4:1 друг български тим - ЦСКА.