Манчестър Сити дръпна с 10 точки на върха във Висшата лига след 11-и пореден успех

13:06, 18.02.2021
Чете се за: 00:32 мин.
Европейски футбол
манчестър сити дръпна точки върха висшата лига пореден успех

Отборът на Манчестър Сити продължи с невероятния си победен поход във Висшата лига, след като взе гостуването си на Евертън с 3:1 в отложен мач от 17-ия кръг на първенството.

На "Гудисън Парк" възпитаниците на Пеп Гуардиола записаха 11-ти пореден успех в Лигата и общо 17-ти във всички турнири.

В края на първото полувреме двата тима си размениха два бързи гола, като Фил Фоудън даде преднина на "гражданите" в 32-та минута, но пет минути по-късно Ричарлисон изравни.

След почивката гостите доминираха и стигнаха до успеха след попадения на Рияд Марез в 63-та минута и Бернардо Силва в 77-та минута.

Добра новина за Гуардиола бе и завръщането в игра на Кевин де Бройне, който се появи на терена в заключителните десет минути, а на пейката за Сити бе и нападателят Серхио Агуеро.

След този успех Манчестър Сити вече има десет точки преднина на върха на класирането пред втория Манчестър Юнайтед, докато Евертън заема седмо място в подреждането с актив от 37 точки.

Съдът обяви нищожността на разрешението за строеж на „Алепу вилидж"