Марица 2022 срази Хектор на старта на волейболното първенство при дамите

18:54, 22.10.2023
Чете се за: 01:50 мин.

Отборът на Марица 2022 стартира с победа новия сезон в Националната волейболна лига (НВЛ) за жени, след като надигра Хектор София с 3:1 (25:15, 25:23, 20:25, 25:19) гейма като домакин в зала „Сила“ в Пловдив в двубой от първия кръг на шампионата.

Срещата започна равностойно, но в средата на първия гейм домакините отвориха преднина от 17:13 и до неговия край дадоха само още две точки на своя съперник за крайното 25:15.

Вторият сет бе много равностоен и вървеше точка за точка, но в решителните моменти отборът на Марица 2022 бе по-концентриран и успя да удвои аванса си в геймовете след 25:23.

Третата част също протече с поделено надмощие, но при 20:21 Хектор спечели четири поредни разигравания за крайното 25:20, с което намали изоставането си в резултата.

В началото на четвъртия гейм обаче Марица 2022 отново повиши ефективността си в атака и взе ранна преднина от 11:5 точки, която домакините задържаха, за да се поздравят с крайния успех след 25:19.

Националната волейболна лига (НВЛ) за жени в ефира на БНТ 3

В следващия кръг Марица 2022 се изправя срещу шампионките от Марица Пловдив, докато Хектор е домакин на ДКС Варна.

Илиан Илиев: Tрябва да играем нашата игра