мими христова еврофинал биляна дудова евелина николова борят бронзовите отличия загреб
Снимка: startphoto.bg
21:23, 21.04.2023
Чете се за: 01:35 мин.

Националката на България по борба Мими Христова спечели втора европейска титла в кариерата си.

Във финала в категория до 65 килограма на шампионата на Стария континент в Загреб, Христова триумфира със 7:4 точки над Ирина Рингачи от Молдова.

Срещата започна отлично за българката, която се втурна яростно в атака и след по-малко от десет секунди борба поведе в резултата с 2:0 точки.

Състезателката от Молдова успя да възстанови равенството 45 секунди преди края на първата част, но се умори и изцяло премина в отбранителни действия до края на частта. Рингачи повече минута и половина преди края, тъй като избута българката извън ринга и поведе с 3:2 точки.

Резултатът набъбна 4:2 в полза на молдовката след загубен протест от страна на старши треньора Петър Касабов. Девет секунди преди края Мими Христова спечели четири точки след загубен протест от страна на щаба на молдовката и спечели финала с 6:2 точки.

Разбиха нелегална фабрика за производство на цигари в Севлиево
Явор Гечев: Няма условия за поскъпване на хляба и слънчогледа заради спирането на вноса от Украйна